Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте ги сите белешки на обичен текст во збор

Кога ќе додадете или вметнете белешка на документот, таа ќе биде поставена на крајот од документот и ќе биде форматирана со користење на стилот на текстот за белешки. Ако сакате да го изберете и документот, а потоа и белешките, нема да можете да ги избирате белешките со другиот обичен текст одеднаш. И можеби ќе треба да ги конвертирате белешките кон обичен или редовен текст пред да можете да го копирате и документот и белешките во Word. Kutool за Word Конвертирај ги белешките кон текстот алатка може брзо да ги конвертира сите белешки во редовниот текст со еден клик.

Конвертирај ги сите белешки на обичен или обичен текст

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Повеќе > Конвертирај ја ендната во текст. Погледнете го екранот:

shot конвертирате текст на крајниот текст 01


стрела сино десен меур Конвертирај ги сите белешки на обичен или обичен текст

Ако сакате да ги конвертирате сите белешки на обичен или обичен текст во документот, ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Повеќе > Конвертирај ја ендната во текст. И сите endnotes ќе бидат претворени во обичен текст, така што ќе можете да изберете endnotes со друг текст во документот одеднаш. Погледнете слики од екранот:

Пред да ги конвертирате белешките во редовни текстови, не можете да избирате белешки со друг текст одеднаш.

shot-convert-endnote-text-2
стрела-стрела
shot-convert-endnote-text-3

Откако ќе ги конвертирате белешките кон текстот, сега можете да ги избирате и двете белешки со друг текст одеднаш.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.