Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо заменувајте или конвертирате меки повратни информации за хард поврат во Word

Ако треба да ги замените или да ги конвертирате сите меки повратни информации (рачни прекини на линијата) во хард поврат (ознаки на став), можеби ќе треба барем неколку чекори за да го направите во Word. Но, со Kutools за Word"S Конвертирај рачна линија на пребивање на ознаките на пасусот алатка, можете брзо да ги замените или да ги претворите сите меки повратници на хард поврат во Word.

Тешко враќање: Притискање на Внесете клучот во Word завршува став. Официјално е познато како пишување на хард поврат. Да, тоа е враќање иако клучот е познат како Enter on a PC. Проблемот со хард поврат е дека тој додава малку маргина по ставот. Тоа е добра работа; треба да имате маргина околу ставовите во документот.

Мека враќање: Во оние времиња кога не сакате воздух, кога треба да ги поврзете линиите на текстот, користите мек поврат. Мека враќање, или пауза на линија, се користи првенствено во наслови и наслови; кога имате долга титула и треба да го поделите помеѓу две линии, притискате Shift + Enter да се вметне мек враќање.

Конвертирајте или заменете ги сите меки повратни информации за хард поврат во целиот документ

Конвертирајте или заменете ги сите меки повратни информации за хард поврат во некој дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Конвертирај > Параграф марки. Погледнете го екранот:

shot конвертира меко враќање на хард поврат 001


стрела сино десен меур Конвертирајте или заменете ги сите меки повратни информации за хард поврат во целиот документ

Ако сакате да ги замените или да ги конвертирате сите меки повратни информации (рачни линии паузи) на хард поврат (ознаки на став) во документ како што е прикажано во скриншот на екранот, можете брзо да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools> Конвертирај > Параграф марки.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


стрела сино десен меур Конвертирајте или заменете ги сите меки повратни информации за хард поврат во некој дел од документот

Ако сакате само да ги конвертирате или да ги замените сите меки повратни информации за хард поврат во дел од документот како што е прикажано на екранот подолу, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме нагласете и одберете дел од документот во кој сакате да ги конвертирате сите меки пријави во хард поврат. И потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Конвертирај > Параграф марки.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.