Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте повеќе табели во документот во обичен текст во Word

Обично можете да конвертирате само една табела во редовен текст во еден момент во Word документ. Како брзо да конвертирате повеќе табели во нормален текст кога сакате да конвертирате многу табели во текст во Word? Kutools за Word's Табели на текст алатка може да ви помогне да конвертирате повеќе табели во текст одеднаш во Word.

Ги претвора сите табели од дел од документот во обичен текст

Ги конвертирате сите табели во целиот документ во обичен текст

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools > Табели на текст. Погледнете ги екраните:


Ги претвора сите табели од дел од документот во обичен текст

Ако сакате да ги конвертирате сите маси во дел од документот во обичен текст во Word, можете да го направите како што следува:

1. Изберете дел од документот кој ги содржи табелите како што е прикажано во скриншот подолу, а потоа и со примена на оваа алатка со кликање Kutools > Табели на текст.

2. Ве молиме наведете разделител за да го разделите текстот после конвертирање во Конвертирај табела во текст дијалог прозорецот и кликнете OK копче за да започне конвертирање.

3. Ќе видите дека сите табели во изборот на документот се претворени во текст како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Ги конвертирате сите табели во целиот документ во обичен текст

Ако сакате да ги конвертирате сите табели во целиот документ во обичен текст во Word, можете да го направите како што следува:

1. Отворете го документот или активирајте го прозорецот на документот во Word, а потоа примените ја оваа алатка со кликање Kutools > Табели на текст. Совет: Ве молам, не ставајте го курсорот во ниту една од табелите, во спротивно ќе ја конвертира табелата каде што се наоѓа курсорот.

2. Ве молиме наведете разделител за да го разделите текстот после конвертирање во Конвертирај табела во текст дијалог прозорецот и кликнете OK копче за да започне конвертирање.

3. По кликнување OK копчето, ќе се прикаже прозорец за да се потврди операцијата. Ќе видите дека сите табели во целиот документ биле претворени во текст како што е прикажано во подолу слики од екранот.

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.