Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо да ги конвертирате сите знаци за јазичиња во празни места во Word

Нормално кога треба да ги конвертирате сите јазичиња во празни места или да ги замените сите јазичиња на празни места во документот, можете брзо да ги пронајдете и заменувате сите знаци за јазичиња со знакови за празно место со командата Find и Replace, но можеби ќе треба да потрошите некое време за тоа како да ги замени сите јазичиња со празни места во документот. На Kutools за Word"S Јазичето во вселената алатка може брзо да ги конвертира сите јазичиња знаци во празни места во целиот документ или дел од документот во Word.

Конвертирај ги сите знаци на картички во просторни знаци од целиот документ

Конвертирај ги сите знаци на картички во просторни знаци од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools > Јазичето во вселената. Погледнете го екранот:


Конвертирај ги сите знаци на картички во просторни знаци од целиот документ

Ако сакате да ги конвертирате сите јазичиња во празни места во документ како што е прикажано на екранот подолу, можете брзо да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Јазичето во вселената.

2. По кликнување Јазичето во вселената, ќе прикаже дијалог. Ако сакате да ги конвертирате сите знаци на јазичиња во Простор карактери во целиот документ, ве молиме кликнете Да.

3. По кликнување Да, ќе се појави дијалог кој ќе ве потсети на резултатот од конверзијата. Кликни OK.

4. Таа ќе ги претвори сите јазичиња во празни места во документот, како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Конвертирај ги сите знаци на картички во просторни знаци од изборот на документот

Ако сакате да ги конвертирате сите јазичиња од дел од документот во просторни знаци, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме означете и изберете дел од документот што сакате да ги замените сите јазичиња со празни места.

2. А потоа ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Јазичето во вселената.

3. Сите знаци на јазичиња од делот за селектирање на документот се претвораат во просторни знаци. Погледнете слики од екранот:


Поврзани функции

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.