Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте го полето за текст во рамка во Word

Во Word 2007, 2010 и 2013, полето за текст поле може да се користи за да се направат многу работни задачи, како што се текстот на позицијата и графика, каде и да сакате да го лоцирате. Но, во претходната верзија на Word (како Word 2003), не поддржува користење на полето за текст. Значи, ако сакате да го отворите и да го користите овој зборски збор кој содржи Текстуална рамка во претходната верзија (Word 2003), треба да го конвертирате Text Box во рамка. Со Kutools за Word"S Конвертирај го текстуалното поле за рамка алатка, можете да го конвертирате полето за текст брзо да го обликувате во Word.

Конвертирајте го полето за текст за рамка во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Повеќе > рамка > Конвертирај го текстуалното поле за рамка

снимен текст-кутија за да го обликува 1


стрела сино десен меур Конвертирајте го полето за текст за рамка во Word

1. Стартувајте ја вашата Word 2007, 2010 или 2013 апликација и отворете го вашиот збор документ кој содржи Текст поле.

2. Оди до датотека табот, кликнете Save As. Совет: Ако вашиот документ не е зачуван како Word документ 97-2003, треба да го зачувате како Word 97-2003 тип документ прво.

3. По Save As дијалог се појавува, одберете Word 97-2003 документ опција од паѓачката листа под Зачувај како тип.

4. клик Зачувај копче за да го зачувате документот.

5. Сега, ќе се појави скокачки дијалог со име Проверка на компатибилност со Microsoft Word. Кликнете Продолжи за да се заврши заштедата.

6. Изберете го полето за текст со кликнување на него. Кликни Kutools > Повеќе > рамка > Конвертирај го текстуалното поле за рамка.

Сега текстуалното поле беше претворено во Frame.See слики од екранот:
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.