Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо копирајте ги и ставете ги сите хиперлинкови или адреси во Word

Ако сакате да ги копирате сите хиперлинкови кои се ставаат во дисконтинуирани опсези во Word документ, треба да ги одберете еден по еден, а потоа да ги копирате. Меѓутоа, ако имате Kutools за Word - корисна алатка за додавање во Word, нејзината Копирај хиперврска алатка може да ви помогне да ги копирате сите хиперлинкови или само адресите на хиперврска во таблата со исечоци одеднаш, а потоа да ги залепите насекаде онака како што ви треба.


Примена на хиперврска копија со кликнување на Kutools Plus> Копирај хиперврска.
снимени хиперврски за копирање 1

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Копирајте ги и поставете ги сите хиперлинкови или адреси

1. Овозможете го документот што сакате да ги копирате своите хиперлинкови, кликнете Kutools More > Копирај хиперврска.
снимени хиперврски за копирање 2

2. Потоа во пукањето Копирај ги сите хиперлинкови за проверка на дијалогот со клипборди Хиперврска or Адреса на хиперврска опција како што ви треба.
снимени хиперврски за копирање 3

3. клик Ok, потоа одберете ја локацијата каде сакате да ја ставите копијата и притиснете Ctrl + V да ги залепите.
снимени хиперврски за копирање 4Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.