Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо креирајте повеќе хиперврски со вметнување иста адреса на сите исти текстови во Word

Лесно е да се создаде една хиперврска во Word. Но, ако сакате да создадете повеќе хиперврски со вметнување иста адреса / url на истиот текст во некој документ, можеби ќе треба да ја вметнете истата адреса (url) на сите исти текстови одделно. Kutools за Word"S Креирај Хиперврски алатка може да ви помогне брзо да креирате повеќе хиперлинкови со вметнување на иста адреса / url на истиот текст во целиот документ.

Направете повеќе хиперврски со вметнување на иста адреса на сите исти текстови во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Креирај. Погледнете го екранот:


Направете повеќе хиперврски со вметнување на иста адреса на сите исти текстови во Word

Претпоставувајќи дека сакате да создадете повеќе хиперврски со вметнување иста адреса на сите исти текстови во Word документ, можете да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме примени ја оваа алатка со кликање Kutools More > Креирај. Погледнете го екранот:

2. Ве молиме конфигурирајте ги поставувањата во Создателот на хиперврска. Погледнете го екранот:

A: Внесете го истиот текст во Барај клучни зборови да внесете иста адреса.

B: Впишете ги вашите зборови како врв на екран на хиперврска.

C:Вклучи опсег: Фуснота и Endnote.

D: Изберете стил на хиперврска.

E: Напишете ја адресата / url.

3. По кликнување OK копче, a Хиперврска појавувањето на дијалогот ви покаже колку клучни зборови се пронајдени во тековниот документ и колку хиперлинкови се креирани. Конечно кликнете OK за да го затворите дијалогот.

4. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.