Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги или избришете ги сите белешки од документ во Word

Дали треба да ги избришете сите белешки во Word документ? Тоа може да биде одземаат многу време, ако сакате да ги избришете сите белези еден по еден. На Отстрани ги белешките корист на Kutools за Word е дизајниран да го реши овој проблем. Оваа алатка лесно може да ги отстрани сите белешки од целиот документ или дел од документот со само еден клик.

Отстранете ги сите белешки од целото Word

Отстранете ги сите белешки од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани> Отстрани ги белешките. Погледнете го екранот:
шут отстрани сите endnotes 1


стрела сино десен меур Отстранете ги сите белешки од целото Word

Ако сакате да ги избришете или избришете сите белешки од целиот документ, како што е прикажано на екранот подолу во Word, можете брзо да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги белешките.

2. По клик, ќе ги отстрани сите белешки од документот. Погледнете ги сликите од екранот:


стрела сино десен меур Отстранете ги сите белешки од дел од документот

Ако само сакате да ги отстраните сите белешки од дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме означете и одберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Отстрани > Отстрани ги белешките.

2. Ќе ги отстрани сите белези од изборот. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.