Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо управувајте и отворајте повеќе документи со група во Word

Обично ќе обележите некои веб-страници во Фаворитот на IE или обележувачи на прелистувачот Firefox, за да можете да ги посетите овие линкови без да ги запомните нивните адреси. Во Microsoft Word, можеме повторно да отвараме неколку документи. Сепак, не постои слична омилена алатка во Word за да управуваме и да ги отвораме документите со група. Kutools за Word's Омилени алатка е дизајнирана да управува и отвора документи со група во Word.

Управувајте со повеќе документи со група

Отворете група документи со еден клик

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Омилени > Додади во група на документи. Погледнете го екранот:

снимен додадете во групата 1


стрела сино десен меур Управувајте со повеќе документи со група

Ако имате повеќе документи треба често да се користат, можете да ги зачувате документите во група. Со тоа, можете брзо да пристапите до документот со кликање на документот од групата, исто така можете брзо да го отворите целиот документ во оваа група со еден клик. Можете да го користите Омилени група на следниов начин:

1. Отворете го документот што сакате да го зачувате во група, а потоа кликнете на алатката Kutools > Омилени > Додај документ во група. Погледнете го екранот:

снимен додадете во групата 2 A: Кликни нови копчето за да креираш нова група.

2. клик Додај копче за да го зачувате документот во група. Ќе го видите документот во рамките на групата како што се прикажува во екранот подолу.

снимен додадете во групата 3

Совет: Со кликнување на групата, со еден клик ќе ги отвори сите документи во групата. Со кликнување на специфичен документ, тој само ќе го отвори документот.


стрела сино десен меур Отворете група документи со еден клик

Ако сте ги зачувале документите во група, тогаш можете брзо да ги отворите сите документи во групата на следниов начин:

1. Еден збор applicaiton, а потоа cliking Kutools > Омилени > кликнете на името на групата што сакате да ја отворите целата група. Ќе видите дека сите документи во рамките на групата се отворени во вашата Реч. Погледнете го екранот:

снимен додадете во групата 4
снимен додадете во групата 5

Забелешка: Ќе видите 4 табови во горната слика на екранот, тоа значи дека сите четири документи со групата А се отворени во Word. Но, ако сакате да го користите интерфејсот со јазичиња како што е прикажано во погорната слика од екранот во Вашето Збор, молам, одете до downlaod и инсталирајте го Office Tab од овде


стрела сино десен меур Поврзана функција


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.