Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно извоз на избраните опсези / страници во нова датотека во Word

Во Word, можете да го извезете целиот документ во PDF, обичен текст или други видови датотеки. Но, ако сакате само да ги изнесете избраните опсези или страници од Word документ во нова датотека, нема вградена функција да може да се справи. Сепак, на Извоз на опсег до датотека корист во Kutools за Word може да ви помогне да ги изнесете опсезите што сте ги избрале во нова датотека како Word / Excel / Text / HTML или други видови.


Примени го опсегот за извоз до датотеката со кликнување на Kutools Plus> Експортирај / Увези> Извоз на опсег до датотека.
опсегот на извоз на шут до датотеката 1

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Извоз изберете опсег / страници во нова датотека

1. Овозможете го документот што сакате да го извезувате својот опсег во нова датотека, кликнете Kutools More > Увоз / извоз > Извоз на опсег до датотека.
опсегот на извоз на шут до датотеката 2

2. Во Извоз на опсег до датотека дијалог, направете го следното:

1) Изберете папка за да ја поставите новата датотека;

2) Изберете еден тип што сакате да го извезувате како внатре Тип на датотека дел;

3) Изберете ги опциите за датотеки колку што ви требаат Опции на датотеки дел;

4) Проверете или одштиклирајте Отворете ја датотеката по изнесувањето полето за избор како што ви треба.
опсегот на извоз на шут до датотеката 3

3. клик Ok, се појавува дијалог за да ве потсетам да ја именувате изнесената датотека.
опсегот на извоз на шут до датотеката 4

4. клик Ok. Тогаш извезената нова датотека ќе се отвори ако провериш Отворете ја датотеката по изнесувањето на полето за избор во чекор 2.
опсегот на извоз на шут до датотеката 5Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.