Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо да ги скриете или да ги прикажете сите обележувачи во збор

Обележувачите се корисни за да ве пренесат на некој конкретен текст или локации на документот, но понекогаш можеби ќе сакате да ги скриете симболите на обележувачите во вашиот документ. Нормално, треба да преземете неколку чекори за да ги скриете симболите на обележувачите или обратно. Но, со Прикажи / Сокриј ознака за обележување на Kutools за Word, можете лесно да ги скриете или да ги покажете симболите за обележувачи со само еден клик.

Скриј ги сите обележувачи симболи во документот со еден клик

Прикажи ги сите обележувачи симболи во документот со еден клик

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Прикажи / Сокриј. Погледнете го екранот:

снименото шоу крие обележувачи 1


стрела сино десен меур Скриј ги сите обележувачи симболи во документот со еден клик

Ако сакате да ги сокриете симболите на обележувачите во вашиот документ, можете да кликнете Kutools > Прикажи / Сокриј за да ги скриете сите обележувачи во документот. Погледнете слики од екранот:

shot-hide-show-bookmarks-1
shot-hide-show-bookmarks-стрелка

shot-hide-show-bookmarks-2

Сите обележувачи ќе бидат скриени.


стрела сино десен меур Прикажи ги сите обележувачи симболи во документот со еден клик

Претпоставувајќи дека сакате да ги прикажете сите обележувачи во вашиот документ, можете да кликнете Kutools > Прикажи / Сокриј за да ги прикаже сите обележувачи во документот. Погледнете слики од екранот:

shot-hide-show-bookmarks-2
shot-hide-show-bookmarks-стрелка

shot-hide-show-bookmarks-1

Можете да ги видите сите обележувачки симболи во документот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.