Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо увоз или извоз и прилагодете ги записите за автоматска проверка во збор

Автоматските записи на Word можат да ги корегираат зборовите и формите во текстот како што имате грешка, вклучувајќи математика и текст (на пр. "Тех" за "на"). Autocorrect записи на Word може да ве натера брзо да вметнете долги изрази или дури и цели реченици кои редовно ви се повторувате (на пр. Напишете "yf" за да вметнете "Со почит"). Значи, многу е потребно за нас да ги извезуваме и внесуваме овие Автоматски точни записи кога смениме на друг компјутер. На Увоз или извоз Автоматско исправување of Kutool за Word можат брзо да увезуваат и извезуваат записи за автоматска проверка.

Брзо извоз Автоматско запишување на записи во Word

Брзо увоз на записи за автоматска проверка во Word

Лесно прилагодувајте или наведете Автоматски точни записи во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Извоз / увоз > Автоматско исправување. Погледнете го екранот:


Брзо изнесување на записи за автоматска проверка

Ако сакате да извезувате автоматски точни записи од Word на еден компјутер, ве молиме инсталирајте го Kutools for Word и примени ја алатката со клики Kutools More > Извоз / увоз > Автоматско исправување.

Ве молиме проверете ги елементите за автоматско исправување кои сакате да ги извезувате Автоматско исправување дијалог прозорецот и кликнете Извоз копче. Погледнете го екранот:

Ве молиме наведете папка за извоз на точни записи. Откако ќе ги известите автоматски точните записи, ќе ги видите сите изнесени елементи за автоматско исправка во папката како што е прикажано на екранот подолу.

Ќе се прикаже OK за да се покаже успешно извоз на оваа ставка. Сите изнесени автоматски точни ставки ќе бидат наведени во папката.

Брзо увоз на записи за автоматска проверка

Ако сакате да внесувате погрешни записи, ве молиме инсталирајте го Kutools for Word и примени ја алатката со кликинг Kutools More> Извоз / увоз > Автоматско исправување.

Ве молиме проверете ги елементите за автоматско определување што сакате да ги увезете Автоматско исправување дијалог прозорецот и кликнете Увоз копче. Погледнете го екранот:

Изберете ја папката која ги содржи автоматски точните ставки што сакате да ги увезете. Откако ќе ги внесете точните записи, можете да го видите статусот за увоз во Автоматско исправување дијалог-кутија.

Ќе се прикаже OK за успешно да ја внесете оваа ставка.

Лесно прилагодувајте или наведете Автоматски точни записи во Word

Ако сакате да ги прилагодите или наведете автоматски точните записи, кликнете на триаголникот по одредени автоматски исправни точки, како што е Текст Автоматскаправа, Автоматски точни исклучоци за документ и така натаму во Автоматско исправување дијалог-кутија. Погледнете го екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Marshall McCormick · 4 years ago
  I need to transfer AutoCorrect from Word 2010 to Word 2013. Before buying Kutools I was able to transfer the lists from one PC to another, but am having the same problem as above - the PC running Word 2013 doesn't read the export file.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Admin_jay · 4 years ago
   [quote name="Marshall McCormick"]I need to transfer AutoCorrect from Word 2010 to Word 2013. Before buying Kutools I was able to transfer the lists from one PC to another, but am having the same problem as above - the PC running Word 2013 doesn't read the export file.[/quote]
   Please try it again, or please contact me at jaychivo#extendoffice.com, please replace # with @.

   Thanks in advance.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Bec · 4 years ago
  Hi there

  I've installed the product and saved my autocorrect entries in word format over to the new computer. However when I go to Enterprise and click import and go to the folder, the program can't see the file. I've tried renaming it Normal.bak and that doesn't work either. What am i missing please?

  Thanks
  Rebecca
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Petra · 4 years ago
  This download does not work. When I open the folder where my .act files are located after clicking import, it shows nothing in the folder in Kutools, although the files are in that particular folder in my computer.