Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вметнете или креирајте баркод во документ во Word

Не можете да вметнете баркод во документ додека не ја конфигурирате соодветната политика за библиотеката. Ако сакате да вметнете или креирате баркод во документ без да конфигурирате специфична политика, можете брзо да вметнете баркод во документ со Kutools за Word's Баркод корист во Word.

Брзо вметнете или креирајте баркод во документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Повеќе > Баркод. Погледнете го екранот:

shot insert bacode 01


стрела сино десен меур Брзо вметнете или креирајте баркод во документ во Word

Ако сакате брзо да вметнете или креирате баркод во документ без баркод политика во Word, можете да го направите како што следи:

1. Поставете го курсорот во позиција каде што сакате да вметнете баркод, а потоа да ја користите оваа алатка со кликање Kutools > Повеќе > Баркод.

2. По кликнување Баркод команда, ќе го видите резултатот како што е прикажано на екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Bill Aitchison · 4 years ago
    Hi, I have just downloaded the trial version of Kutools as I am looking for a barcode facility for word. However, I can't find out where the barcode content comes from. It just seems to drop in the same dummy barcode all the time.