Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо внесете наслови на сите табели, бројки и равенки одеднаш во Word

Во Word, можете само да вметнете насловот на табелата, фигурата или равенството еден по еден. Дали има некој лесен и брз начин да внесете наслови во сите табели, бројки и равенки во документот? Да, со Kutools за Word's Повеќе типови алатка, можете брзо да внесете наслови на сите табели, бројки и равенки одеднаш. И, исто така, обезбедува лесен начин за вметнување на насловите на SmartArt и Chart исто така.

Внеси или додадете наслови на сите табели, бројки и равенки одеднаш

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Повеќе типови. Погледнете слики од екранот:


Внеси или додадете наслови на сите табели, бројки и равенки одеднаш

Ако имате документ со повеќе табели, фигури или равенки треба да се внесат насловите како што е прикажано во скриншот на екранот подолу, можете брзо да ги внесете насловите на сите табели, бројки и равенки одеднаш во Word на следниов начин:

1. Активирајте го документот во кој сакате да внесете наслови во сите табели, слики и равенки, а потоа да ја примените оваа алатка со кликање Kutools More > Повеќе типови.

2. Ве молиме наведете ги опциите во Групи за вметнување на серија дијалог-кутија. Совет: Ако сакате само да внесете насловите во сите табели, ве молиме наведете само Табела опција. Погледнете го екранот:

3. Ве молиме кликнете OK копчето за да започнете да внесувате наслови. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.