Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо внесете го полето за потврда, полето за избирање или активното поле за избор (контрола на ActiveX) во Word

За вметнување или користење на квадратчето, полето за избирање или активното поле за проверка (activeX control) во Word документ, можеби ќе треба да потрошите време за да знаете каде да го најдете полето за избор прво. Но, со Kutools за Word's Проверете го полето алатка, можете брзо да вметнете или да користите различни видови на наога во Word.

Вметнете разни видови на наога во Word

Вметни ја контролата на содржината на полето за избирање, полето за потврда (контрола на ActiveX) во Word

Брзо внесете листа на штикли во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Проверете го полето. Погледнете го екранот:

штиклирајте поле 1


стрела сино десен меур Вметнете разни видови на наога во Word

Можете брзо да вметнете разни видови на квадратчиња за проверка како што е прикажано на екранот подолу.


стрела сино десен меур Вметни ја контролата на содржината на полето за избирање, полето за потврда (контрола на ActiveX) во Word

Ако сакате да ја вметнете контролата на содржина во полето за документи во документот, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Проверете го полето > Контрола на содржината на контролната кутија. Погледнете го екранот:

штиклирајте поле 2

2. Можете да ја вметнете контролата на содржината на полето за проверка како што е прикажано во екранот подолу.


стрела сино десен меур Брзо внесете листа на штикли во Word

Ако сакате да вметнете листа со квадратчиња во документот, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Внесете ја содржината за листата со квадратчиња како што е прикажано на екранот подолу.

2. Ве молиме изберете ја содржината од листата со квадратчиња, а потоа со примена на оваа алатка со кликање Kutools > Проверете го полето > Листа на кутии за проверка.

штиклирајте поле 3

3. Ќе го видите резултатот како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.