Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо инсертирање или додавање на насловот со десна страна на равенката во Word

Не е лесно да се вметне или да се додаде насловот со десен агол на равенката во Word, но со Kutools за Word's Вметни насловна равенка алатка, можете брзо да вметнете насловот со десен агол во равенката во документот. Не само што брзо вметнувајте наслов за равенка, туку исто така можете лесно да го промените форматираниот формат или стил на равенството.

Вметни или додадете наслов со десен агол на равенката

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Вметнете > Казна за равенката. Погледнете го екранот:


Вметни или додадете наслов со десен агол на равенката

Ако сакате да вметнете или да додадете нацртан од десно на равенката, можете брзо да го направите како што следува:

1. Променете го форматот на равенката или стилот со покренување на Напредни опции за налепници според подолу слики од екранот.

2. Ве молиме наведете ја вертикалната позиција до Средината и потоа кликнување OK копче за зачувување на копче.

3. Можете брзо да внесете наслов со десен агол за равенка во документот со кликање Kutools More > Вметнете > Казна за равенката. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано на екранот подолу.

шут-равенка-напис-пример


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.