Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вметнете рамка или форматирајте рамка во Word

Ако сакате да вметнете или да користите рамка во документот во Word, може да најдете дека не можете директно да ја примените командата рамка од интерфејсот на лента. Во најновата верзија на апликацијата Microsoft Office Word, ако сакате да вметнете рамка, мора да ја додадете командата рамка во интерфејсот на лента со тоа што првин ја прилагодувате интерфејсот на лента. Истото е и кога треба да форматирате рамка во некој документ, како што е промена на позицијата на рамката или на други поставувања на рамката и така натаму. Секогаш морате да ја прилагодите интерфејсот на лента пред да ја примените командата на рамката. Но, со Kutools за Word"S рамка и Форматска рамка алатка, можете брзо да вметнете или форматирате рамка во документот.

Брзо вметнете рамка во документот

Брзо форматирајте рамка во документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Повеќе > рамка > рамка. Погледнете го екранот:

шут вметнете рамка 1


стрела сино десен меур Брзо вметнете рамка во документот

Ако сакате брзо да вметнете рамка во документот без прилагодување на интерфејсот на лента, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме поставете го курсорот во позиција каде што сакате да вметнете рамка во документот, а потоа да ја користите оваа алатка со кликање Kutools > Повеќе > рамка > рамка.
шут формат рамка 1

2. Ќе ја видите рамката како што е прикажано на екранот подолу во вашиот документ.


стрела сино десен меур Брзо форматирајте рамка во документот

Ако сакате брзо да форматирате рамка во документот, направете го следново:

1. Ве молиме поставете го курсорот во рамката која сакате да ја форматирате, а потоа да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Повеќе > рамка > Форматска рамка.

2. Можете да ја форматирате рамката во рамка дијалогот како што е прикажано во екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.