Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо увоз или вметнување слики од скенер или камера во документ во Word

на Од скенер или камера опцијата не е достапна во интерфејсот на лента во Word. Не е лесно да вметнете слики од скенер или камера во документ во Word. Но, со Kutools за Word's Од скенер или камера алатка, можете брзо да внесувате или вметнувате слики од скенер или камера во документ во Word. (Применуваат само во Word 2007 и 2010.)

Увези или вметнете слики од скенер или камера во документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Повеќе > Од скенер или камера. Погледнете слики од екранот:

снимен од скенер 1

стрела сино десен меур Увези или вметнете слики од скенер или камера во документ

Ако сакате брзо да увезете или вметнете слики или слики од скенер или уред со камера во документ во Word, можете брзо да го направите тоа како што следува:

  1. Поставете го курсорот каде сакате да вметнете слика од скенер или камера во документот;
  2. Ве молиме примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Повеќе > Од скенер или камера, И Вметни слика од скенер или камера се појавува дијалог-кутија;
  3. Изберете еден уред што сакате да увезете слики од под Уред опција, а потоа го поставите резолуцијата;
  4. Кликнете Вметнете копче за да започнете со вметнување. Погледнете го екранот:

Забелешки: Ако сакате да се прилагодите на поставување на слики од вашиот уред скенер, како и изберете Paper Source и скенираната слика стил, се приспособат на квалитетот на скенираната слика и така натаму, кликнете Прилагоди Вметни опција.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    greg · 1 years ago
    any plans of updating this scanning tool for 2013 and 2016?