Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо додавање на илјаднички сепаратор за повеќе броеви во Word документ

Претпоставувајќи, постојат повеќе броеви во вашиот Word документ, кој треба да внесе запирка како илјада сепаратор, како што е конвертира 1234567 во 1,234,567 формат. Не постои директен начин за вас да додадете илјада сепаратор во повеќе броеви одеднаш, освен со вметнување на запирката еден по еден. Но, со Kutools за Word"S Додај илјада сепаратор алатка, можете да внесете илјади сепаратор на повеќе броеви со само еден клик.

Додајте илјада сепаратор за повеќе броеви во Word документ одеднаш

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Додајте илјада сепаратор за повеќе броеви во Word документ одеднаш

Те молам приложи ја функцијата Add Thousand Separator како оваа:

1. Изберете ја содржината што ги содржи броевите што сакате да додадете илјади сепаратор.

shot додаде илјади сепаратор 1

2. Потоа кликнете Kutools > Додај илјада сепаратор, видете го екранот:

shot додаде илјади сепаратор 2

3. И потоа, веднаш се појави кутија за Kutools for Word, за да ве потсети дека илјадниците сепаратори се вметнати во избраните броеви веднаш, видете го екранот:

shot додаде илјади сепаратор 3

Забелешка: Ако сакате да го додадете илјадот сепаратор за сите броеви во целиот документ, немојте да изберете ниеден текст, а потоа да ја примените оваа функција со кликање Kutools > Додај илјада сепаратор, и во дијалогот што се појави, ве молиме кликнете Да копчето и сите броеви во целиот документ ќе бидат форматирани како илјадници одделни броеви.

shot додаде илјади сепаратор 4


Демо: Додај илјади сепаратор за повеќе броеви во Word документ

Kutools за Word: со повеќе од 100 практични Word додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 60 дена. Преземете и бесплатен пробен период сега!


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.