Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Комбинирајте или спојте повеќе документи во еден прозорец во Word

Microsoft Word го задржува отворањето на секој документ во свој посебен прозорец. Колку повеќе Word документи ќе се отвори, толку повеќе прозорци на Word ќе бидат прикажани на вашата лента со задачи. Но Kutools за Word"S Комбинирајте ги Windows алатка може да ги комбинира сите отворени Word прозорци во единствен Word документ прозорец, и лесно можете да работите со повеќе документи отворени само во еден прозорец.

Комбинирајте или спојте повеќе документи во еден прозорец во Word

Префрлете се помеѓу повеќе документи откако ќе ги комбинирате во еден прозорец

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Повеќе > Комбинирајте ги Windows. Погледнете го екранот:


Комбинирајте или спојте повеќе документи во еден прозорец во Word

Ако се отворање на повеќе документи, како што е прикажано подолу на екранот, а вие сакате да се прикаже само еден прозорец Слово во лентата со задачи, можете лесно да се направи тоа како што следува:

1. клик Kutools More > Повеќе > Комбинирајте ги Windows.

2. Сега, документите со повеќе Word се комбинирани во еден прозорец и ќе имате само еден Word прозорец во лентата со задачи. Погледнете го екранот:

шок-комбинираат-прозорци

Совет: Ако сакате да ги прикажете сите отворени прозорци на документи во лентата со задачи, ве молиме кликнете Kutools More > Повеќе > Комбинирајте ги Windows повторно.

Забелешка: Оваа функција може да се примени само во верзијата Office 2010.


Префрлете се помеѓу повеќе документи откако ќе ги комбинирате во еден прозорец

По комбинирањето на повеќе документи во еден прозорец, како може да се префрлате помеѓу прозорците на документите? Можете да префрлувате помеѓу документите со кликање Kutools More > Префрлете ги Windows. Кликнете на одреден документ од списокот под Switch Windows, тој ќе ве префрли на овој документ веднаш. Погледнете го екранот:

Можете да видите дека постои копче лоцирање пред името на документот. Тоа значи дека апликацијата Word го прикажува овој документ сега. Ако сакате да се префрлите на друг документ, кликнете на документот од листата под Switch Windows. Потоа прозорецот на документот ќе се прикаже пред вас.


Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.