Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите паузи во Word со еден клик

Можеби ќе треба да ги отстраниме повеќекратните паузи од целиот документ понекогаш. Како обични корисници на Microsoft Word, ние обично ги бришеме повеќекратните паузи симболи еден по еден, откако покажуваме некриени симболи во Word. Kutools за Word обезбедува корисна Отстрани ги сите прекини алатка, која веднаш може да ги избрише сите паузи од целата документација.

Отстрани ги сите прекини алатка ќе ни помогне да ги избришеме сите видови паузи во целиот документ одеднаш, вклучувајќи ги и паузите на страницата, паузите на колоните и паузите од секциите. Со тоа, досадна задача ќе биде постигната во трепкање на окото.

Отстрани ги сите паузи од целиот документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Прекините> Отстрани ги сите прекини. Погледнете го екранот:

shot ги отстрани сите паузи 01


стрела сино десен меур Отстрани ги сите паузи од целиот документ.

Претпоставувајќи дека сакате да ги отстраните сите паузи од вашиот документ како што е прикажано на екранот подолу, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ, а потоа кликнете на алатката Kutools > Прекините > Отстрани ги сите прекини.

2. Откако ќе кликнете Remove All Breaks, ќе се појави дијалог. Кликни Да ако потврдите дека сакате да ги отстраните сите прекини.

3. Потоа, веднаш ќе ги отстрани сите паузи од моменталниот документ. Погледнете го екранот:

shot-remove-all-breaks

стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.