Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите фусноти од документот во Word

Лесно е да се отстрани една фуснота со бришење на соодветната референтна ознака за фусноти во документот. Сепак, задачата изгледа напорно кога треба да отстраниме многу фусноти за долг документ. На Kutools за Word's Отстрани ги фуснотите алатка може да ги отстрани сите фусноти од избор или целиот документ брзо.

Отстранете ги сите фусноти од целиот документ

Отстранете ги сите фусноти од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools> Отстрани > Отстрани ги фуснотите. Погледнете го екранот:

шут отстрани фуснота 1


стрела сино десен меур Отстранете ги сите фусноти од целиот документ

Ако претпоставиме дека сакате да ги отстраните сите фусноти од целиот документ, можете да ја примените услугата со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги фуснотите и потоа кликнете Да. Сите фусноти ќе бидат отстранети од целиот документ.

Сите фусноти во целиот документ се отстранети.


стрела сино десен меур Отстранете ги сите фусноти од дел од документот

Ако само сакате да ги отстраните сите фусноти од некој дел од документот, прво треба да изберете дел од документот, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги фуснотите. Сите фусноти во изборот ќе бидат отстранети.

Сите фусноти во изборот се отстранети.

стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.