Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите рамки и чувајте текст од документ во Word

Ако сакате да ги отстраните сите рамки и да чувате текст од документ со зборови, како можете брзо да ги отстраните сите рамки и да чувате текст во документот? Kutool за Word"s Отстрани ги рамките ќе ви помогне да ги отстраните сите рамки и да чувате текст од дел од документот или целиот документ.

Отстранете ги сите рамки и чувајте текст во целиот документ

Отстранете ги сите рамки и чувајте текст во дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools >> Повеќе >> Рамка >> Отстрани рамки. Погледнете го екранот:

снимен рамки 01


стрела сино десен меур Отстранете ги сите рамки и чувајте текст во целиот документ

Ако сакате да ги отстраните сите рамки и да чувате текст во целиот документ, можете брзо да го направите како што следува:

1. Отворете го документот што сакате да ги отстраните сите рамки и да го задржите текстот, а потоа да го примените овој влез со кликање Kutools >> Повеќе >> рамка >> Отстрани ги рамките.

2. клик Да копчето, ќе ги отстрани сите рамки и ќе го задржи текстот во документот со зборови како што е прикажано на екранот подолу.


стрела сино десен меур Отстранете ги сите рамки и чувајте текст во дел од документот

Ако сакате да ги отстраните сите рамки и да чувате текст во дел од документот, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Отворете го документот и одберете дел од документот што сакате да ги отстраните сите рамки и прво да го задржите текстот, а потоа да ја примените оваа јасност со кликање Kutools >> Повеќе >> рамка >> Отстрани ги рамките.

2. клик Да копчето, ќе ги отстрани сите рамки и ќе го задржи текстот во документот со зборови како што е прикажано на екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.