Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите хоризонтални линии од Word документ

Хоризонталната линија е корисна при јасно одделување на два става. Но, не е лесно да се ослободите од тоа кога сакате да ги отстраните хоризонталните линии од документот. Особено кога има премногу хоризонтални линии што сакате да ги отстраните од документот. Но, со Kutools за Word"S Отстрани хоризонтална линија алатка, можете да ги отстраните сите видови на хоризонтални линии со еден клик.

Извадете ги сите хоризонтални линии од целиот документ

Извадете ги сите хоризонтални линии од дел од домот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Хоризонтална линија. Погледнете го екранот:

снимете ја хоризонталната линија 01


стрела сино десен меур Извадете ги сите хоризонтални линии од целиот документ

Ако сакате брзо да ги отстраните сите хоризонтални линии од целиот документ, можете да ја примените алатката со кликање Kutools > Хоризонтална линија и потоа кликнете Да. Сите хоризонтални линии во целиот документ ќе бидат отстранети.

shot-remove-all-horizontal-lines-1
стрела-стрела
shot-remove-all-horizontal-lines-2

Сите хоризонтални линии во целиот документ се отстранети.


стрела сино десен меур Извадете ја целата хоризонтална линија од дел од документот

Ако треба да ги отстраните сите хоризонтални линии од дел од документот, треба да го изберете делот од документот, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools > Хоризонтална линија за да ги отстраните сите хоризонтални линии од изборот.

shot-remove -horizontal-line-3
стрела-стрела
shot-remove-all-horizontal-lines-4

Сите хоризонтални линии во изборот се отстранети.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.