Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстрани HTML контролс од документ во Word

Кога вметнуваме некои содржини од веб-страница во Word, можеме да поставите неколку HTML-контроли, како што се влезни полиња, квадратчиња, опција копчиња, командни копчиња, лента за лизгање, за да именувате неколку. Некои HTML-контроли може да се отстранат рачно со притискање на Delete на тастатурата, и одзема време од време да ги избришете HTML контролите одделно во Word. Kutools за Word"S Отстранете ги контролите на HTML е дизајниран да го реши овој проблем.

Отстранете ги сите HTML-контроли од целиот документ

Отстранете ги сите HTML контролс од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстранете ги контролите на HTML. Погледнете го екранот:

шут отстрани html контроли 1


стрела сино десен меур Отстранете ги сите HTML-контроли од целиот документ

Ако имате документ кој содржи многу непотребни HTML-контроли како што е прикажано на екранот подолу, можете брзо да ги отстраните сите HTML-контроли од документот на следниов начин:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстранете ги контролите на HTML.

2. Ќе се прикаже дијалог за да се осигура дали сакате да ги отстраните сите HTML-контроли или не. Ако е така, ве молиме кликнете Да копче. Погледнете го екранот:

3. Потоа, ќе покаже малку прозорец за да ви каже колку HTML контроли сте отстранети. Погледнете го екранот:

4. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


стрела сино десен меур Отстранете ги сите HTML контролс од дел од документот

Ако само сакате да ги отстраните сите HTML-контроли од дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Изберете дел од документот за кој сакате да ги отстраните HTML контролите од, видете го екранот:

2. И потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстранете ги контролите на HTML. Ќе ги отстрани HTML контролите од избраниот дел. Погледнете ги сликите од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.