Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги или избришете ги сите хиперлинкови од текст во Word

Нормално кога треба да ги отстраните или избришете хиперлинкови од документот, можеби ќе треба да ги избришете линковите еден по еден во Word. Kutools за Word"S Отстрани хиперлинкови алатка може брзо да ги отстрани сите хиперлинкови од текстот во целиот документ или дел од документот и да ги задржи сите текстови и стилови за форматирање на документи како оригинални.

Отстранете ги или избришете ги сите хиперврски од текст во целиот документ

Отстранете ги или избришете ги сите хиперлинкови од текст во дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Отстрани. Погледнете го екранот:


Отстранете ги или избришете ги сите хиперврски од текст во целиот документ

Ако сакате да ги избришете или избришете сите хиперлинкови од текст во целиот документ, како што е прикажано на екранот подолу, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools More > Отстрани.

2. По кликнување Отстрани, ќе прикаже дијалог прозорец, ве молиме кликнете OK.

Забелешка: Ако сакате да ги отстраните сите хиперлинкови од фуснота и ендните, ве молиме проверете ги двете Вклучете фуснота кутија и Вклучете ја ендотата кутија.

3. По кликнување OK, ќе прикаже Хиперврска дијалогот за да ви кажам колку хиперлинкови се отстранети од целиот документ.

4. По кликнување OK, можете да ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Отстранете ги или избришете ги сите хиперлинкови од текст во дел од документот

Ако сакате само да ги избришете или избришете сите хиперлинкови од текст во дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Изберете дел од документот од кој сакате да ги отстраните сите хиперлинкови.

2. И потоа примени ја алатката со кликање Kutools More > Отстрани.

3. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.