Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите леви табови / простори во Word

Во документот MS Word, не е погодно да ги отстраните сите просторни / јазични алишта одеднаш од почетокот на линијата со рачно кликање на Backspace еден по еден или користење на други сложени начини. За среќа, Со Kutools за Word"S Отстрани ги сите простори / јазичиња алатка, можете веднаш да ги отстраните сите леви табулатори / простори со само еден клик за да ја зголемите ефикасноста на работата.

Отстрани ги сите просторни или јазични алишта од целиот документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Indents > Отстрани ги сите простори / јазичиња. Погледнете го екранот:

шут ги отстрани сите просторни алишта 01


Белешки:

1. Отстрани ги сите простори / јазичиња опцијата може само да ги отстрани просторот или табулаторот. Просторни алишта прават вметнувања направени со кликнување на копчето Space; табулаторските индекси прават влез со притискање на копчето Tab. Погледнете го екранот:

2. Отстрани ги сите простори / јазичиња опцијата не може да ги отстрани другите алишта, како што се:

Леви агли, кои прават вметнувања од страна на левичар за создавање (ако сакате да ги отстраните сите лева алиња, одете на Брзо отстранете ги сите леви алишта во Word), видете го екранот:

Десни алинеи, кои прават вметнувања од десниот производител на отпечатоци (ако сакате да ги отстраните сите десни алишта, одете на Брзо отстранете го правото десен агол во Word), видете го екранот:

Виси алишта, кои прават вдлабнувања со виси изработувач на алишта, видете го екранот:

Први линии, кои прават вметнувања од прва линија творецот (ако сакате да ги отстраните сите алишта на првата линија, одете на Брзо отстранете ги сите алишта на првата линија во Word), видете го екранот:


стрела сино десен меур Отстрани ги сите просторни или јазични алишта од целиот документ.

Ако имате Word документ со простор / таб indents што постојат на почетокот на линијата како што е прикажано во скриншот на екранот и сакате да ги отстраните сите во секунда, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Indents > Отстрани ги сите простори / јазичиња.

2. По кликнување Отстрани ги сите простори / јазичиња, сите простор / јазичиња ќе бидат отстранети веднаш од целиот документ. Погледнете слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.