Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите паузи од страница од документ во Word

Лесно е да се отстрани растројувањето на една страница со рачно бришење на симболот на страницата во Word. Како да се отстранат сите паузи на страницата во долг документ? Се чини дека е досадно да ги избришете рачно еден по еден. На Kutools за Word's Отстрани страници алатка ќе ви помогне да ги отстраните сите паузи на страницата во целиот документ или селекции брзо.

Отстрани ги сите паузи од страница од целиот документ

Отстрани ги сите паузи од страницата од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Прекините > Отстрани страници. Погледнете го екранот:

снимен отстранување на страницата 01


стрела сино десен меур Отстрани ги сите паузи од страница од целиот документ

Ако претпоставиме дека ќе ги избришете сите паузи од страницата од целиот документ, ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Прекините > Отстрани страници. Можете да ги отстраните сите паузи од страницата од целиот документ.

shot-remove-page-break-2
стрела-стрела
shot-remove-page-break-3

стрела сино десен меур Отстрани ги сите паузи од страницата од дел од документот

Ако сакате да ја отстраните целата страница од делот од документот, прво изберете дел од документот, а потоа со примена на алатката кликнете Kutools > Прекините > Отстрани страници. Сите отповикувања на страницата во делот на документот ќе бидат отстранети.

shot-remove-page-break-4
стрела-стрела
shot-remove-page-break-5

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.