Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите слики од документ во Word

Понекогаш внесуваме слики во нашите документи. Но, во некои случаи можеби ќе треба да ги отстраниме сликите од некој документ. На пример, може да сакаме да ги отстраниме сликите од документот за да ја минимизирате областа за печатење или да зачувате мастило за печатачот. Можеби е одвратно да ги избришете сите слики еден по еден во Word. На Отстрани слики корист на Kutools за Word може брзо да ги избрише сите слики од целата или селекцијата на тековниот документ.

Отстрани ги сите слики од целиот документ во Word

Отстрани ги сите слики од дел од документот во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани слики. Погледнете го екранот:

снимен слики 1


стрела сино десен меур Отстрани ги сите слики од целиот документ во Word

Ако треба да ги избришете сите слики од целиот документ во збор без да користите VBA или да ги избришете еден по еден, можете брзо да ги избришете сите слики во целиот документ на следниов начин:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани слики.

2. Ќе видите дека сите слики во целиот документ ќе бидат отстранети како што е прикажано на екранот подолу подолу:

Сите слики во целиот документ се отстранети.


стрела сино десен меур Отстрани ги сите слики од дел од документот во Word

Ако треба да ги избришете сите слики од дел од документот во збор без да користите VBA или да ги отстраните еден по еден, можете брзо да ги избришете сите слики во изборот на следниов начин:

1. Прво изберете дел од документот кој ги содржи сликите што сакате да ги отстраните и ве молиме да ја примените услугата со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани слики.

2. Ќе видите дека сите слики во изборот ќе бидат отстранети како што е прикажано на екранот подолу подолу:

стрела-стрела

Сите слики во селекцијата се отстранети


стрела сино десен меурповрзани написи


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.