Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите оддели од документот во Word

Кога вметнувате различни заглавија и подножја, или поставувате различни ориентации на страница за долг документ, прекин на секциите е моќен за да ги реализирате. Меѓутоа, не постои лесен начин да ги избришете сите оддели на пасусите во Word, освен рачно бришење на симболите за одделување на секциите еден по еден. На Kutools за Word's Отстрани оддел алатка ќе ви помогне да ги отстраните сите оддели од одделот од целиот документ или дел од документот одеднаш.

Отстрани ги сите оддели од целиот документ од целиот документ

Отстранете ги сите оддели од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Прекините > Отстрани оддел. Погледнете го екранот:

shot отстранување на пресек на секција 05


стрела сино десен меур Отстрани ги сите оддели од целиот документ од целиот документ

Ако претпоставиме дека сакате да ги отстраните сите оддели од одделот од целиот документ, ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Прекините > Отстрани оддел. Можете да ги отстраните сите оддели од целиот документ од целиот документ.

shot-remove-section-break-1
стрела-стрела
shot-remove-section-break-2

стрела сино десен меур Отстранете ги сите оддели од дел од документот

Ако сакате да ги отстраните сите оддели од дел од делот од документот, прво одберете дел од документот, а потоа примените ја алатката со кликање Kutools > Прекините > Отстрани Дел одмори. Сите оддели на делот во делот на документот ќе бидат отстранети.

shot-remove-section-break-3
стрела-стрела
shot-remove-section-break-4

Забелешка: По кликнување на Отстрани оддел опцијата, сите видови прекини на делот ќе бидат отстранети заедно брзо, вклучувајќи ги и прекините на делот (следната страница), прекини на секциите (континуирано), прекини на секциите (дури и страница) и прекини на секциите (чудна страница).


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jen · 1 years ago
  Not true, there is a way in Word itself, without downloading additional tools, to remove all section breaks at once.

  1. Press CTRL + H to open the Find/Replace box

  2. Click "More" at the bottom

  3. Open the "Special" menu and choose Section Break

  4. Don't type anything on the Replace line of the dialog box

  5. Click Replace all.

  Section breaks eliminated! Hope this helps.