Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги или избришете ги сите табели со еден клик во збор

Кога во документот со збор постојат повеќе табели и сакате да ги отстраните сите нив. Што треба да направите? Како и обично, треба да ги изберете табелите еден по еден и да ги отстраните чекор по чекор. Но сега, со Kutools за Word"S Отстрани ги табелите алатка, можете брзо да ги отстраните сите табели со еден клик, така што ќе можете да се ослободите од сите одземаат многу време и повторувачки операции, со цел да ја зголемите ефикасноста на работата.

Отстранете ги или избришете ги сите табели од кои било делови од Word документ

Отстранете ги или избришете ги сите табели од целиот Word документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани ги табелите. Погледнете го екранот:

шут отстрани html контроли 1


стрела сино десен меур Отстранете ги или избришете ги сите табели од кои било делови од Word документ

Ако сакате да ги избришете или избришете сите табели од некои делови од Word документ, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме нагласете го или изберете го делот од документот што сакате да ги отстраните сите табели како што е прикажано на екранот подолу.

2. А потоа применувајте ја оваа алатка со кликање Kutools > Повеќе > Отстрани ги табелите. Сите табели во овој избор на документот ќе бидат отстранети. Погледнете слики од екранот:

shot-remove-table

стрела сино десен меур Отстранете ги или избришете ги сите табели од целиот Word документ

Ако сакате да ги отстраните сите табели во Microsoft Word, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме отворете го документот во кој сакате да ги отстраните сите табели во Word, а потоа да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги табелите.

шут отстрани html контроли 1

2. Ќе се појави прозорец како што е прикажано во екранот подолу, ве молиме кликнете "Да"Да ги отстрани сите табели од целиот документ.

shot-remove-table

Совет: во горенаведениот метод, не треба да изберете некоја одредена табела во вашиот документ. Системот е стандардно отстранување на целата табела во документот. Но, ако само изберете дел од документот, тој само ќе го отстрани избраниот дел за време на операциите.
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.