Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите полиња за текст и чувајте текстови во Word

Како можете да направите кога треба да ги отстраните сите полиња за текст во Word? Без разлика колку кутии за текст сакате да ги отстраните можете да ги отстраните само еден по еден во Word. Апсолутно, работите ќе бидат различни ако знаете како да користите макроа. Но, не секој знае како да напише код на VBA или да извршува макроа. Со Kutools за Word"S Отстрани ги сите текстуални кутии алатка, можете или брзо да ги отстраните сите граници на текстуални полиња без да ги бришете текстовите или да ги отстраните границите на текстуалните кутии и текстовите во Word. Забелешка: не е достапна за Word 2003.

Отстранете ги сите граници на текстуални полиња без да ги бришете текстовите

Отстранете ги сите граници на текст и текстови

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани ги сите текстуални кутии. Погледнете го екранот:

шут отстрани полето за текст 1


стрела сино десен меур Отстранете ги сите граници на текстуални полиња без да ги бришете текстовите

Ако сакате да ги отстраните сите граници на текстуални кутии без да делите текстови во документ како што е прикажано на екранот подолу, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани >Отстрани ги сите текстуални кутии.

2. Во дијалогот прозорецот Отстрани ги сите полиња за текст, ве молиме проверете Само отстрани го полето за текст и чувајте го текстот опција. Погледнете го екранот:

3. По кликнување OK, ќе се појави дијалог-кутија за да ви кажам колку кутии за текст се отстранети.

4. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


стрела сино десен меур Отстранете ги сите граници на текст и текстови

Ако сакате да ги отстраните сите полиња за текст и текстовите во сите текстуални полиња, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Повеќе > Отстрани ги сите текстуални кутии.

2. Во дијалогот прозорец Отстрани ги сите полиња за текст, ве молиме одштиклирајте Само отстрани го полето за текст и чувајте го текстот опција. Погледнете го екранот:

3. По кликнување OK, ќе се појави дијалог-кутија за да ви кажам колку кутии за текст се отстранети.

4. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано на екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Darwin Real · 4 months ago
    No funcionó, no les hizo siquiera "cosquillas" a los cuadros de textos, de un escrito bajado de Internet. Por favor enviadme un app válido.