Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите капки од документ во Word

Капките за капка се оние екстра големи букви на почетокот на став. Многу е лесно да се отстрани капачето за капка. Меѓутоа, кога уредувате документ со повеќе капки за капка, како да ги отстраните овие повеќе капки за капка од документот? Kutool за Word"S Отстрани капка капа алатка може брзо да ги отстрани сите капа капки од целата или селекција на тековниот документ со еден клик.

Извадете ги сите капки за капење од целиот документ

Извадете ги сите капки за капење од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани капка капа. Погледнете го екранот:

shot отстрани dropcap 1


стрела сино десен меур Извадете ги сите капки за капење од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ со повеќе капки за капа, како што е прикажано во скриншот подолу и сакате брзо да ги избришете сите капки за капка, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools> Повеќе>Отстрани капка капа.

2. Ќе ги отстрани сите капки за капка од документот. Погледнете ги сликите од екранот.


стрела сино десен меур Извадете ги сите капки за капење од дел од документот

Ако само се надевате да ги отстраните сите капки за капка од некои селекции во Word, можете да го направите како што следи.

1. Те молам означете и изберете дел кој сакате да ги отстраните сите капки за капка. Погледнете го екранот:

2. И потоа примени ја алатката со кликање Kutools> Повеќе > Отстрани капка капа.

3. Ќе ги отстрани сите капчиња за капаче од избраниот дел. Погледнете ги сликите од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.