Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите празни ставови во Word

Можеме да направиме многу празни ставови несвесно во Word кога пишуваме статии или вметнуваме содржини од веб-страница. Ако поединечно се отстрануваат празни ставови, мора да се одзема време. На Отстрани марки на празни ставови корист на Kutools за Word ќе ви помогне да ги отстраните сите празни ставови во целина или изборот на тековниот документ.

Отстрани ги сите празни ставови од целиот документ

Отстранете ги сите празни ставови од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Празни пари > Отстрани ознаки за празен став. Погледнете го екранот:

шут отстрани празни ставови 05


стрела сино десен меур Отстрани ги сите празни ставови од целиот документ

Ако сакате да отстраните празен став од целиот документ, можете да ја примените услугата со кликање Kutools > Празни пари > Отстрани ознаки за празен став. Сите празни ставови во целиот документ ќе бидат отстранети.

shot-remove-empty-paragraphs-1
стрела-стрела
shot-remove-empty-paragraphs-2

стрела сино десен меур Отстранете ги сите празни ставови од дел од документот

Ако претпоставиме дека само сакате да ги отстраните празни ставови од дел од документот, најпрво треба да изберете дел од документот, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools > Празни пари > Отстрани ознаки за празен став. Сите празни ставови во изборот ќе бидат отстранети.

shot-remove-empty-paragraphs-4
стрела-стрела
shot-remove-empty-paragraphs-3

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.