Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги хоризонталните линии во насловот на Word документ

Ако сте создале заглавие со хоризонтални линии во некој документ, нема вградена функција во Word може да ви помогне да ги отстраните линиите. Но, со Исчисти го заглавието линии корист на Kutools за Word, можете лесно да ги отстраните сите хоризонтални линии од тековниот насловот на документот и да ја задржите само содржината на заглавието со неколку кликања.

Отстранете ги хоризонталните линии во насловот на Word документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Отстранете ги хоризонталните линии во насловот на Word документ

Ве молиме да го направите следново за да ги отстраните хоризонталните линии во насловот на документот.

1. Отворете го документот Word што сакате да ги отстраните хоризонталните линии во насловот, а потоа кликнете Kutools > Отстрани > Исчисти го заглавието линии. Погледнете го екранот:

2. На отворањето Kutools за Word дијалог, кликнете Да за да започнете со отстранување на заглавието линии.

3. Потоа друг Kutools за Word дијалогот се појавува за да ве извести за успешно отстранување, кликнете OK да го затвори.

Сега, сите хоризонтални линии се отстранети од заглавјето на тековниот документ како прикажано на екранот подолу.


Демо: Лесно изберете ги сите табели во Word со Kutools за Word

Kutools за Word вклучува повеќе од 100 моќни функции и алатки за Microsoft Word. Слободно да се обидете без ограничување во 30 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.