Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Отстрани ги сите алишта од тековниот документ во Word

Додека уредувате документ, можете да користите различни алинеи во вашиот тековен документ, како што се виси агли, лева алинеа, десен алинеја, табулаторни индекти и просторни алишта. Но, ако сакате да ги отстраните сите алишта за обединување на стилот по завршувањето на документот, тоа нема да биде едноставна работа. Но Отстрани ги сите индиции корист на Kutools за Word ќе ви помогне да ги отстраните сите алишта одеднаш од целиот документ.

Отстрани ги сите алишта од целиот документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Indents > Отстрани ги сите индиции. Погледнете го екранот:

снимете ги сите алишта 01


стрела сино десен меур Отстрани ги сите алишта од целиот документ.

Ако има документ со различни алинеи како што е прикажано подолу и сакате да ги отстраните сите во секунда, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Indents > Отстрани ги сите индиции. Погледнете го екранот:

2. По кликнување на Отстрани ги сите индиции, сите алишта ќе бидат отстранети од целиот документ. Можете да го видите резултатот како што е прикажано во подолу слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.