Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстрани ги сите индети во Word

Може да користите различни видови на алишта во форматирањето на документ во Word, но понекогаш можеби ќе треба да ги отстраните сите алишта од вашите документи. Сепак, не е лесно да се отстрани секоја алинеја еден по еден. На Отстрани индиции алатка на Kutools за Word е корисна алатка која лесно може да ги отстрани сите видови алишта во целиот документ одеднаш.

Без разлика дали се внесуваат линии со празни места или првата марка на Line Line, или десни или леви одделни параграфи или селекции, > Отстрани индиции алатка може веднаш да се ослободи од сите алишта. Погледнете што може да ни донесе оваа алатка:

Отстрани ги сите просторни јазичиња во целиот документ

Отстрани ги сите први линии / лево / десен алишта во целиот документ

Отстрани ги сите алишта во целиот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете на Kutools> Задачи. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Отстрани ги сите просторни јазичиња во целиот документ

1. Ве молиме примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Indents > Отстрани ги сите простори / јазичиња.

2. По кликнување Отстрани ги сите простори / јазичиња, ќе ги видите сите отстранувања на просторот / јазичето веднаш. Погледнете го екранот:

shot-remove-indents-2

За подетални информации за оваа алатка, одете на Брзо отстранете ги сите леви табови / простори во Word.


стрела сино десен меур Отстрани ги сите први линии / лево / десен алишта во целиот документ

За подетални информации за Kutools за Word"S Отстрани ги сите први линии корист, ве молиме одете на Брзо отстранете ги сите алишта на првата линија во Word

За подетални информации за Kutools за Word "s Отстрани ги сите леви амандмани корист, ве молиме одете на Брзо отстранете ги сите леви алишта во Word

За подетални информации за Kutools за Word"S Отстрани ги сите десен амандмани корист, ве молиме одете на Брзо отстрани ги сите десни алишта во Word


стрела сино десен меур Отстрани ги сите алишта во целиот документ

Kutools за Word"S Отстрани ги сите индиции алатка може да ги отстрани сите видови на алишта одеднаш од целиот документ.

По примената на оваа алатка, ќе видите дека сите алишта се отстранети од целиот документ. Погледнете го екранот:

doc-2

Ве молам одете на Брзо отстрани ги сите алишта од тековниот документ во Word да дознаете повеќе за оваа алатка.

Белешки:

1. целата командна ставка ќе се примени на целиот документ.

2. Просторни линии на прво место е првата линија од пасусот која се разликува со користење на простори.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.