Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранувајте простори пред / после или помеѓу пасусите во Word документ

Доколку имате Word документ кој содржи празни места помеѓу ставовите, што може да го направи документот по-читателен како прикажан следниот скриншот. Но, понекогаш, сакате да ги отстраните сите овие празни места помеѓу ставовите за зачувување на документи при печатење на документот. Оваа статија, јас ќе воведам корисна алатка-Растојание на патот на Kutools за Word, може да ви помогне да ги отстраните сите проред пред, по или помеѓу ставовите колку што ви требаат.

шут отстрани простор 1

Отстранете го растојанието пред став во Word документ

Отстранете го растојанието по пасусот во Word документ

Отстранете ги сите растојанија помеѓу пасусите во Word документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Отстранете го растојанието пред став во Word документ

За отстранување на растојанието пред ставовите, направете го следново:

1. Одберете ја содржината за која сакате да го отстраните растојанието пред ставовите.

2. Потоа кликнете Kutools > Растојание на пасус > Отстрани го растојанието пред ставот, видете го екранот:

шут отстрани простор 2

3. И потоа, просторите пред ставовите ќе бидат избришани одеднаш, видете го екранот:

шут отстрани простор 3

4. Потоа кликнете на OK копчето за да го затворите квадратчето.


Отстранете го растојанието по пасусот во Word документ

За да го отстраните растојанието по ставот, направете го следното:

1. Одберете ја содржината за која сакате да го отстраните растојанието по ставовите.

2. Потоа кликнете Kutools > Растојание на пасус > Отстрани го растојанието по пасусот, видете го екранот:

шут отстрани простор 4

3. И потоа, сите простори по ставовите се отстранети, видете го екранот:

шут отстрани простор 5

4. Конечно, кликнете OK за да го затворите дијалогот.


Отстранете ги сите растојанија помеѓу пасусите во Word документ

Ако сакате да ги отстраните сите празни места помеѓу ставовите, направете го следново:

1. Одберете ја содржината за која сакате да го отстраните целиот растојание помеѓу пасусите.

2. Потоа кликнете Kutools > Растојание на пасус > Отстрани ги сите поместувања помеѓу пасусите, видете го екранот:

шут отстрани простор 6

3. И сите места помеѓу ставовите се веднаш исчистени, видете го екранот:

шут отстрани простор 7

4. Кликнете OK копчето за да го затворите дијалогот.

Забелешка: Овие функции можат да се применат и на целиот документ.


Демо: Отстрани ги местата пред / после или помеѓу пасусите во Word документ

Kutools за Word: со повеќе од 100 практични Word додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 60 дена. Преземете и бесплатен пробен период сега!


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.