Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите коментари од еден дел од документот во збор

Додавањето коментари во некој документ може да биде многу корисно кога споделувате со други. Сепак, понекогаш треба да ги отстраниме сите овие коментари. Да, брзо можеме да се ослободиме од сите коментари, но како можеме да ги отстраниме сите коментари од изборот на документ за збор? Kutool за Word"S Отстрани ги коментарите алатка може целосно да ги отстрани сите коментари од целата или селекцијата на тековниот документ со еден клик.

Еден клик за да ги отстраните сите коментари само од изборот во Word

Еден клик за да ги отстраните сите коментари од целиот документ во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани ги коментарите. Погледнете го екранот:

shot ги отстрани сите коментари 01


стрела сино десен меур Еден клик за да ги отстраните сите коментари само од изборот во збор

Ако во документот има многу коментари, само сакате да ги избришете сите коментари од некој дел од документот. Може да се прашувате како да ги избришете сите коментари од изборот. Сега можете да го направите тоа како што следува:

1. Изберете го делот од документот кој ги содржи коментарите што сакате да ги избришете и ве молиме да ја примените услугата со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги коментарите.

2. Сите коментари ќе бидат отстранети од изборот, како што е прикажано подолу:

shot-remove-all-comments-2
стрела-стрела
shot-remove-all-comments-3

Сите коментари во изборот се отстранети.


стрела сино десен меур Еден клик за да ги отстраните сите коментари од целиот документ во Word

Ако сакате да ги отстраните сите коментари од целиот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме јаболкувајте ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани ги коментарите.

2. клик Да, и сите коментари во целина ќе бидат отстранети, како што е прикажано подолу:

shot-remove-all-comments
стрела-стрела
shot-remove-all-comments-1

Сите коментари во целиот документ се отстранети.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.