Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно преименувајте го тековниот документ без да го затворите во Word

Обично ние не сме во можност да го преименуваме работниот Word документ сè додека овој документ не биде затворен. Мораме да одиме во папката во која е зачуван овој документ, а потоа да се преименува. На Kutools за Word's Преименувате алатка која ги поедноставува постапките за преименување и може да ни помогне брзо да го преименуваме тековниот документ без да го затвораме документот во Word.

Лесно преименувајте го тековниот документ без да го затворите

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools >> Преименувате. Погледнете го екранот:

снимен преименуван 1


стрела сино десен меур Лесно преименувајте го тековниот документ без да го затворите

Ако сакате да го преименувате тековниот документ без да го затворите прво, можете да го преименувате со кликање Kutools >> Преименувате. По кликнување на Преименувате копчето, ќе се прикаже дијалог-кутија за да го внесете името на новиот документ, напишете го името на новото име и кликнете OK. Сега тековниот документ е преименуван.


стрела сино десен меурЗабелешки:

1. Корисниците не можеа да ја користат оваа алатка за да го преименуваат документот што никогаш не е зачуван.

2. Корисниците не можат да ги преименуваат документите со некои специјални знаци, како што се "*""/", итн.

3. Оваа алатка не може да ја преименува датотеката или документот што е зачуван на Интернет, а атрибутот на датотеката е само за читање.


стрела сино десен меурПоврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.