Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо повторете ја последната акција или команда во Word

Ако треба да повторите дејство во Word, можете брзо да го повторите последното дејство со кликнување на копчето Повтори на алатката Брзо пристап. Слично на тоа, Kutools за Word"S подготвени алатка ви овозможува брзо да ја повторите последната акција или команда на Kutools for Word.

Повторете ја последната акција или команда на Word

Повторете ја последната акција или команда на Kutools за Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Претпријатие > подготвени. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Повторете ја последната акција или команда на Word

Стандардно, Повторете командата не е достапна на Алатник за брз пристап. Ако сакате да го повторите последното дејство, треба да го додадете Повторете команда на алатката за брз пристап за прво, на следниов начин:

1. клик датотека > Опции > Алатник за брз пристап во Word 2010.


стрела сино десен меур Повторете ја последната акција или команда на Kutools за Word

Слично на тоа, ако сакате да ја повторите последната акција или команда која ја извршувате само од Kutools for Word, можете да го направите со следниов начин:

1. Ве молиме примени го подготвени со кликнување Претпријатие > подготвени.

Последното дејство на Kutools for Word ќе се повтори.


стрела сино десен меур Поврзани функции:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.