Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо замени или конвертирајте хард поврат на меки повратни информации во Word

Ако сакате да ги конвертирате сите хард повратни вредности (став марки) на меки повратни (рачни линии паузи) во Word, Kutools за Word"S Рачни прекини на линијата алатка ќе може брзо да ги конвертира сите хард повратни вредности (став марки) на меки повратни (рачни линии паузи) од целиот документ или дел од документот во Word.

А тешко се врати е кога корисникот ќе го притисне копчето Врати или Enter за да го доведе курсорот на нова линија. Мека враќање се случува кога текстот автоматски се завршува на следната линија. Можете да вметнете меко враќање со притискање Shift + Enter.

Конвертирајте ги сите тврди враќа на меки повратни податоци во целиот документ

Конвертирајте ги сите тврди враќа на меки повратни делови во некој дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools> Конвертирај > Рачни прекини на линијата. Погледнете го екранот:


Конвертирајте ги сите тврди враќа на меки повратни податоци во целиот документ

Ако имате документ со ознаки на пасуси како што е прикажано подолу, и треба да ги претворите во рачни паузи на линии, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Конвертирај > Рачни прекини на линијата.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано на екранот:


Конвертирајте ги сите тврди враќа на меки повратни делови во некој дел од документот

Ако сакате само да ги замените или да ги конвертирате сите хард повратни информации на меки повратни делови во некој дел од документот во Word, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од актуелниот документ, како што е прикажано на екранот подолу, а потоа кликнете на алатката Kutools > Конвертирај > Рачни прекини на линијата.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


Поврзани функции

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.