Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо менување на големината / компресирањето на сите слики или повеќе слики одеднаш во Word

Корисниците можат рачно да ја менуваат големината на сликите или сликите во документот Word еден по еден, но навистина е досадно. Kutools за Word Resize Images алатка ви нуди полесен начин за менување на големина на повеќе слики одеднаш.

Изменете ги големината на сите слики / слики во 50% од оригиналната големина на сликата

Изменете ги големината на сите слики / слики за да ја имаат истата големина на сликата

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Промена на големина. Погледнете го екранот:


Изменете ги големината на сите слики / слики во 50% од оригиналната големина на сликата

Претпоставувајќи дека имате документ со целата слика како што е прикажано на следната снимка и сакате да ги промените големината на сите слики на 50% од нивната оригинална големина. Можете да го направите како што следува:

1. Брзо примена на алатката со кликање Kutools More > Промена на големина > 50%.

2. Потоа ќе видите дека сите слики или слики во документот се со големина до 50% од нивните оригинални големини. Погледнете слики од екранот:


Изменете ги големината на сите слики / слики за да ја имаат истата големина на сликата

Ако сакате брзо да ја примените големината на една слика на сите други слики во документот, можете да го направите како што следува:

1. Изберете ја сликата за која сакате да ја примените големината на сликата на сите други слики во документот. Погледнете го екранот:

2. Потоа примени ја алатката со кликање Kutools More > Промена на големина > Изменете ги големината на сликите со селекција. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.