Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте или зачувајте документ како слики jpeg во Word

Во некои околности, можеби ќе треба да го конвертирате или зачувате документот како слики jpeg или други видови на формати на слики во Word. Но, нема опција за брзо да го зачувате целиот документ како датотеки со слики во Word. Kutools за Word's Извези го документот како слики алатка може брзо да го конвертирате или зачувате документот како датотека со слика jpeg или други формати на слики (Png, Gif ...).

Конвертирајте или зачувајте документ како слики jpeg или други типови на слики

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Извоз / увоз > Извези го документот како слики. Погледнете го екранот:

Забелешка: Оваа функција не може да се примени во Word 2003.


Конвертирајте или зачувајте документ како слики jpeg или други типови на слики

Ако сакате да го конвертирате или зачувате документ како што е прикажано на екранот подолу како слики jpeg или други типови датотеки со слики во Word, можете брзо да го направите како што следува:

1. Ве молиме отворете го документот што сакате да го конвертирате или зачувате како слики во Word, а потоа да ја користите оваа алатка со кликање Kutools More > Извоз / увоз > Извези го документот како слики.

2. Ве молиме наведете ги поставките во Експортирај документ во слики дијалог-кутија.

A: Ве молиме наведете папка за да ги содржат извозните датотеки со слики.

B: Ве молиме изберете го типот на сликата.

C: Можете да изберете за извоз на документ со моментална големина на страница или со оригинална големина на страница.

3. клик Извоз копчето за почеток на извозот и кога извозот е завршена, папката за зачувување ќе се отвори автоматски. Ќе ги видите сите слики на документот како што е прикажано на екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Kat · 1 years ago
  Why have I paid for this when all it does it bring me up a folder that is blank when exporting a doc to an image?, its just a pain in the rear if you ask me.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tim · 1 years ago
  Whenever I do this, it brings up the folder where I told it to go, but nothing is there...
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Chris · 1 years ago
  Doesn't work... was successful at completing this task one time.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Goodluck · 4 years ago
  Thanks, it is really fantastic
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Maroof · 4 years ago
  Thanks, it is really fantastic