Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите равенки на документот во Word

Кога треба само да ги форматирате сите равенки во еден документ, како што е промена на стилот на фонт или големина на сите равенки и да ги конвертирате сите равенки во 1-димензионални, Kutools за Word"S Изберете равенки алатка може да ги одбере сите равенки на целиот документ или од дел од документот.

Изберете ги сите равенки на целиот документ

Изберете ги сите равенки од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Пасуси > Изберете равенки. Погледнете го екранот:

снимени избрани равенки 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите равенки на целиот документ

Претпоставувајќи дека сакате брзо да ги избирате сите равенки на документот како што е прикажано на екранот подолу, можете лесно да го направите тоа, на следниов начин:

1. Ставете го курсорот врз документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Пасуси > Изберете равенки. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


стрела сино десен меур Изберете ги сите равенки од дел од документот

Ако сакате да ги изберете сите равенки од дел од документот, можете брзо да го направите како што следува:

1. Ве молиме означете и одберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Пасуси > Изберете равенки. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  David · 1 years ago
  As word always sets the default font Cambria Math, it is very easily solved.

  1. Define a new style called, e.g. Equation

  2. Find and Replace
  Find -> Advanced Find and Replace
  Find: Font: Cambria Math,
  Replace With: Style: Equation

  Now you can change your equations all at once as often as you love to.

  greetings from europe
  david
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  David Hodgson · 1 years ago
  I am using Word 2003 on an XP PC with SP3 installed.
  I have downloaded Kutools version 8.6.0.125 for Word as I have a lot of equations created in Word 2003 using the Microsoft Equation 3.0 which I want to convert to images, however when I follow the instruction above e.g.
  Highlight a selection of the word document that contains the equations I want to convert then click Kutools > Paragraphs > Select Equations I see a message indicating Kutools starting, then after a short period I receive a message box that states No Equations, am I doing something wrong or is Kutools not compatible for Word 2003

  Regards
  Dave