Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одберете ги сите ставки во табулаторот во Word

Ако сакате да ги одберете сите ставки од наслов од документ во Word, како можете брзо да ги избирате сите ставки со наслов? Kutools за Word"S Изберете ставки за заглавија алатка може брзо да ги одбере сите ставки со став еден клик.

Изберете ги сите ставки од насловот од целиот документ

Изберете ги сите ставки од делот од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Пасуси > Изберете ставки за заглавија. Погледнете го екранот:

shot изберете селектираните ставки 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите ставки од насловот од целиот документ

Ако претпоставиме дека сакате да ги избирате сите ставки од наслов од документ како што е прикажано на екранот подолу, можете лесно да го направите тоа, на следниов начин:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ, а потоа кликнете на алатката Kutools > Пасуси > Изберете ставки за заглавија. Забелешка: Може да се избере само став со вграден стил на наслов.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


стрела сино десен меур Изберете ги сите ставки од делот од документот

Ако сакате да ги изберете само сите ставки од делот од документот, можете да го направите како што следува:

1. Нагласете или одберете дел од документот прво, а потоа примени го алатката со кликање Kutools > Пасуси > Изберете ставки за заглавија. Забелешка: Може да се избере само став со вграден стил на наслов.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.