Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите последни колони од табели во Word

Со примена на алатката Изберете Последни колони од Kutools за Word, не треба да ги избирате сите последни колони од многу табели рачно. Само еден клик, можете брзо да ги изберете сите последните колони од табелите од целиот документ или од избор на документот.

Изберете ги сите последни колони од табели од целиот документ

Изберете ги сите последни колони од табелите од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете Последни колони. Погледнете слики од екранот:

снимен ги сите последни колони од табелите 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите последни колони од табели од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги изберете сите последните колони од табелите од целиот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете ги првите колони.

2. Ќе ги избира сите први колони од табелите од целиот документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-last-columns-of-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите последни колони од табелите од изборот на документот

Ако сакате само да ги изберете сите последни колони од табелите од изборот на документот, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете Последни колони.

2. Ќе ги избира сите последни колони од табелите од изборот на документот. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-last-columns-of-tablesKutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.