Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одберете ги сите последни редови на табели во Word

Употреба Изберете Последни редови in Kutools за Word ќе ви помогне да ги изберете сите последни редови од броеви на табели во целиот документ, едноставно со само еден клик.

Изберете ги сите последни редови на табели од целиот документ

Изберете ги сите последни редови на табели од избор на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете Последни редови. Погледнете слики од екранот:

shot изберете сите последни редови на табели 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите последни редови на табели од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги изберете сите последни редови на табели од целиот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете последните редови.

2. Ќе ги избира сите последни редови на табели од целиот документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-last-row-of-tables


стрела сино десен меур Изберете ги сите последни редови на табели од избор на документот

Ако само сакате брзо да ги изберете сите последни редови на табели од изборот на документот, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools>Маси>Изберете последните редови.

2. Ќе ги избере сите последни редови на табели од избор на документот. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-last-row-of-tablesKutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.