Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одбери не-наслови на пасуси во Word

со Изберете ставки кои не се насловите корист на Kutools за Word, можете брзо да ги изберете сите не-наслови на пасуси од тековниот документ со еден клик.

Изберете ги сите не-наслови на ставки во целиот документ.

Изберете ги сите не-наслови на ставки од избор на тековните документи.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Пасуси > Изберете ставки кои не се насловите. Погледнете го екранот:

снимете ги избраните ставки 01 кои не се насловите


стрела сино десен меур Изберете ги сите не-наслови на ставки во целиот документ

Претпоставувајќи дека постојат наслови во вашиот збор документ и сакате да ги изберете сите не-наслови ставови од овој документ (како што е прикажано подолу прикажување на екранот). Можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. клик Kutools > Пасуси > Изберете ставки кои не се насловите.

2. Ќе ги избере сите не-наслови на пасуси од целиот документ. Погледнете подолу прикази на екранот.


стрела сино десен меур Изберете ги сите не-наслови на ставки од избор на тековниот документ

1. Изберете дел од тековниот документ и кликнете Kutools > Пасуси > Изберете ставки кои не се насловите.

2. Ќе избира не-наслови на пасуси од избраниот дел од документот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.