Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите готови форми во целиот документ во Word

Ако сакате да примените еден тип на облик на сите форми во целиот документ, прво и најважно е да ги изберете сите форми во документот. Не постои лесен начин за брзо избирање на сите форми во документот, но со Kutools за Word Изберете форми алатка, можете брзо да ги изберете сите облици во документот со еден клик.

Изберете ги сите готови форми / цртања во документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурКликнете Kutools > Форми. Погледнете го екранот:

shot изберете сите форми 01


стрела сино десен меурИзберете ги сите готови форми / цртања во документот

Ако сакате да ги изберете сите готови форми / цртежи како што е прикажано во екранот подолу, можете брзо да го направите како што следува:

shot-select-all-shapes-2

1. Активира документ што сакате да ги изберете сите форми на цртање, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools > Форми.

2. По кликнување Форми, ќе ги видите сите форми во документот се избрани. Погледнете слики од екранот:

shot-select-all-shapes-2
shot-select-all-shapes-4
shot-select-all-shapes-3

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.